- label News
- comment 0 komentarzy
Spis treści
Jednym z najdroższych produktów pszczelarskich, który znany jest ze swoich właściwości zdrowotnych jest pierzga. Pomimo dość wysokiej ceny cieszy się uznaniem wśród lekarzy, a także zwolenników domowych kuracji. Pierzga jest pokarmem przygotowywanym przez pszczoły dla kolejnego pokolenia pszczół, a więc to mieszanina pyłku pszczelego, śliny pszczół oraz miodu, które są skrzętnie ubite w komórkach plastra i dodatkowo zabezpieczone cienką warstwą miodu. Produkt ulega fermentacji mlekowej, dzięki czemu jest on całkowicie odporny na procesy gnilne czy powstawanie pleśni. Artykuły przechowywane są w odpowiednich warunkach, dzięki czemu w zapasach nie zalęgną się szkodniki.
Właściwości pierzgi pszczelej
Znana jest z mnóstwa właściwości prozdrowotnych, ponieważ w jej składzie znajdują się witaminy z grupy A, B, C, E, D, H, K oraz PP. Co więcej, zawarte są w niej minerały takie jak: żelazo, potas, fosfor, miedź i sód. W sprzedaży dostępna jest zazwyczaj w formie granulek, które zaleca się przechowywanie w szczelnym słoiku, dzięki czemu mamy pewność, że nie dostaną się do niej mole. Warto przechowywać ją w chłodnym, suchym i przede wszystkim zacienionym miejscu, aby zachować cenne właściwości. Warto ją stosować w stanach przewlekłego zmęczenia, a także wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego, a także w przypadku niedoboru witamin i składników mineralnych.
Zastosowanie pierzgi pszczelej
Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, a także jest polecana przy problemach z biegunkami i zaparciami. Zalecana jest do przyjmowania w trakcie leczenia anemii, a także znana jest z działania bakteriobójczego, dzięki czemu może być również przyjmowana przy przeziębieniach. Jednym z lepszych sposobów na jej wprowadzenie do diety są napary, dzięki którym jest najlepiej przyswajalna. Ekstrakt z pierzgi jest również stosowany do produkcji niektórych suplementów diety. Przed rozpoczęciem suplementacji produktu, warto wykluczyć wszelkie alergie na produkty pszczele. W przypadku osób dorosłych zalecane jest dawkowanie ok. 30/40 g dziennie, czyli około łyżka dziennie.
Komentarze (0)