Trochę historii

Gospodarstwo Pszczelarskie "Dutkowiak" liczy ponad 1800 rodzin pszczelich i jest największą zawodową pasieką na terenie zachodniej Polski. Z pewnością zaliczyć ją można do największych w kraju. Początki pasieki sięgają 1982 roku, kiedy to zostało zasiedlonych 6 pierwszych uli. Rok 1983 to już 30 rodzin pszczelich, następny 60. Na początku lat 90 pasieka liczyła 200 rodzin i stopniowo zwiększana była aż do stanu obecnego.

Od początku nasze gospodarstwo nastawione jest na pozyskiwanie miodu. Sprzyjają temu warunki przyrodnicze okolic Sulęcina w woj.lubuskim, gdzie gospodarstwo ma swoją siedzibę. Teren ten niegdyś o wyraźnie rolniczym charakterze, dzięki walorom krajobrazowo-przyrodniczym również na skutek przemian gospodarczych zostaje odkrywany i doceniany jako ciekawy rejon turystyczny. Brak przemysłu, wysoki poziom zalesienia, czyste i zdrowe powietrze to dodatkowy atut naszego regionu. Tutaj stacjonują nasze pasieki, tutaj pozyskujemy nasze produkty pszczele - naturalny miód pszczeli, propolis, pierzga, pyłek kwiatowy i mleczko pszczele.

pasieka pszczół

Jesteśmy rodzinnym gospodarstwem rolniczym, założonym przez Iwonę i Remigiusza Dutkowiaków. Tradycje pszczelarskie kontynuuje nasz syn Michał wraz z żoną Karoliną. Oprócz produkcji zajmujemy się hodowlą matek, ich inseminacją, dbamy o rozwój pszczelarstwa w Polsce będąc czynnym członkiem Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych.

Lubuskie Miody - Park Narodowy Ujście Warty

Lubuskie to od zawsze kraina winem i miodem płynąca. Nie inaczej jest w powiecie sulęcińskim i okolicach - zielone lasy akacjowe, kwitnące żółte pola rzepaku czy też fioletowe połacie facelii w czerwcu - tak piękny i dziewiczy teren aż prosi się o pozyskiwanie dobrego polskiego miodu.

Jeśli dodamy do tego dzikość przyrody i różnorodną roślinność łąk Parku Narodowego Ujście Warty - nie może powstać z tego nic innego jak pyszny miód łąkowy czy też nektarowo-spadziowy - prawdziwe kulinarne dziedzictwo. Nic dziwnego, że już w 2004 roku miód łąkowy z Parku Narodowego Ujście Warty został wyróżniony perłą w konkursie Nasze kulinarne dziedzictwo.

Wycieczki

Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda praca w pasiece i nowoczesna pracownia pszczelarska zapraszamy na wycieczkę po naszym gospodarstwie. Zapraszamy grupy turystyczne i szkolne, głównie w sezonie wiosna-lato-jesień. Jesteśmy w stanie obsłużyć w jednym czasie grupę do 40 osób, ale istnieje również możliwość podziału na tury. Chętnie opowiemy o pasiece i produkcji miodu również po niemiecku. O szczegóły prosimy dzwonić do pasieki - tel. 95 755 45 72 lub wysłać zapytanie mailowo na pasieka@dutkowiak.pl

Nasze pszczoły - hodowla matek

hodowla pszczół

Od początku istnienia pasieki stawiamy na jakość rodzin pszczelich i ich zdrowy rozwój. Aby to osiągnąć zajmujemy się hodowlą matek zarówno dla siebie, jak i pszczelarzy z lokalnych związków i koła pszczelarskiego. Dobra matka pszczela to gwarancja właściwego rozwoju rodziny pszczelej, nastroju roboczego oraz wydajności z ula. Ponadto hodowla matek pozwala nam pozyskać niewielkie ilości mleczka pszczelego. Standardowo hodujemy pszczołę rasy krainka. W gospodarce pasiecznej stosujemy ule w typie wielkopolskim.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem matek pszczelich - zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z szefem i założycielem pasieki w Sulęcinie - Remigiuszem Dutkowiakiem.

O sklepie on-line

Cieszymy się, że możemy być z Wami również w sprzedaży on-line. Z myślą o dotarciu do każdego zakątka Polski i innych krajów UE założyliśmy dla Was sklep internetowy oferujący różne formy wysyłki i wygodne płatności on-line. Sklep internetowy ma swoją siedzibę w Poznaniu w dzielnicy Podolany, gdzie możecie wygodnie odebrać od nas miód osobiście.

Nasza firma 

Aleksandra Dutkowiak "Mój Miód"
ul. Strzeszyńska 129
60-479 Poznań
NIP 4290001061

Nr konta do wpłat w PLN/mbank
52 1140 2004 0000 3202 7911 1397

Nr konta do wpłat w EUR/ING Bank Śląski
IBAN: PL 88 1050 0145 1000 0091 1983 5537
BIC/SWIFT: INGBPLPW

Nasz zespół

Aleksandra Dutkowiak
tel. 600221028

Michał Szóstak
tel. 606956780
sklep@dutkowiak.pl

Loading...